Aktualności

Mariaż sztuki i biznesu

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę IMAGINARIUM stworzoną przez studentów Pracowni nr 5, Wydziału Grafiki. Prace wykonane pod kierownictwem prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej zaprezentowane zostaną w przestronnym patio kompleksu Wola Center. W tym efektownym miejscu swoje prace prezentowali już studenci Wydziału Malarstwa oraz Rzeźbiarstwa ASP. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 16:00. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Wystawa „IMAGINARIUM” to odpowiedź grupy studentów na zadanie opisane słowem: „Hybryda”. To podróż po tajemniczych obszarach świata wyobraźni, odkrywanych i opisanych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj. Na wystawie zaprezentowanych zostanie dwanaście wybranych opowieści zrealizowanych w różnych technikach graficznych: klasycznej akwaforcie, akwatincie, przedruku anastatycznym, linorycie, odprysku, a także druku cyfrowym.

- Patio Wola Center stało się cenionym miejscem prezentacji dzieł sztuki. Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy naszej firmy z warszawską ASP. Dzięki kolejnym wystawom, które są tutaj prezentowane możemy czerpać ogromną przyjemność z codziennego obcowania z dziełami tworzonymi zarówno przez młodych, aspirujących artystów jak i cenionych, doświadczonych twórców - mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA. – Jesteśmy pewni, że rozpoczynająca się wystawa Wydziału Grafiki zachwyci odwiedzających, podobnie jak wcześniejsze ekspozycje Pracowni Ceramiki, a także Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP wystawiane w tym miejscu. Mamy nadzieję, że udana współpraca ASP i LC Corp SA, przyczyni się do popularyzacji i rozwoju sztuki reprezentowanej przez przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknychdodaje Tomasz Wróbel.

Uroczysty wernisaż z udziałem władz uczelni, autorów oraz gości odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 16:00 w patio Wola Center. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.